Włosi wiedzą jak celebrować każdą chwilę! Ich słynne dolce vita wpływa na każdego turystę odwiedzającego ich kraj. Stół jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego włoskiego domu- przy nim spożywamy wspólnie posiłki, spotykamy się ze znajomymi grając w gry planszowe, pomagamy dziecku odrabiać trudne zadanie z matematyki. W tej kwestii nic się nie zmieniło, a Kartell jedynie unowocześnił kształt stołu, aby dostosować go do naszych potrzeb! W końcu coraz częściej szukamy nie tylko obiektów funkcjonalnych, ale również estetycznych- a połączenie tych dwóch cech daje nam właśnie Kartell.

Firma produkuje nie tylko nowoczesne stoły włoskie przeznaczone do mieszkań prywatnych, ale ze względu na trwałość materiału i łatwość w utrzymaniu większość rozwiązań z powodzeniem sprawdzi się w przestrzeni biurowej czy też urozmaici pomieszczenia publiczne.

Włoskie stoły Multiplo, których autorem jest Antonio Citterio, zachwycają połączeniem materiałów. Podstawa tego modelu wykonana jest z formowanego termoplastycznego polimeru, a blat (w zależności od upodobań klienta) zrobiony jest ze szkła lub kamionki. To połączenie materiałów sztucznych i naturalnych zaskakuje, ale też pokazuje, że plastik w ich towarzystwie wygląda perfekcyjnie! W dobie chęci personalizacji i dostosowywania wszystkiego jak najbardziej do własnego stylu życia, Kartell proponuje różne warianty w obrębie jednego modelu. W przypadku Multiplo możemy wybierać spośród trzech kształtów blatu- do wyboru mamy koło, owal oraz kwadrat z zaokrąglonymi krawędziami. Do indywidualnych potrzeb możemy dostosować także rozmiar stołu, kolor oraz kombinację materiałów. Okrągłe stoły sprawdzą się doskonale do jadalni lub sali restauracyjnej. Natomiast blaty kwadratowe będą bardzo dobrze wyglądały i funkcjonowały w przestrzeniach biurowych i restauracyjnych.

Szklane stoły choć cieszą się uznaniem to ich brak funkcjonalności skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców. Imitacją szła będzie transparentne tworzywo sztuczne, które jest równie efektowne, a zdecydowanie bardziej praktyczne i lżejsze. Szklane stoliki zastąpi model Jolly oraz Invisible. Paolo Rizzatto, twórca modelu Jolly, stworzył stolik o niewielkich, kompaktowych wymiarach, który dopasuje się do każdej przestrzeni. Może służyć jako stolik pomocniczy i stolik kawowy. Propozycją przezroczystego mebla autorstwa Tokujin Yoshioka jest model Invisible Table. Na pewno sprawdzą się jako stoły kuchenne do mniejszych pomieszczeń, dzięki swoim rozmiarom.

Kartell tworzy również meble, które mogą być wykorzystywane w przestrzeniach biurowych, ponieważ charakteryzują się niezwykłą trwałością. Four to stół, którego autorem jest Ferruccio Laviani. Funkcjonalny model dostosuje się do potrzeb miejsca, w którym się znajduje. Jego uniwersalny charakter sprawia, że będzie wyglądał bardzo dobrze w przestrzeni biurowej oraz prywatnej.

Stylowe stoły marki Kartell, zaprojektowane przez znanych designerów, zyskały już wysoką pozycję w branży meblarskiej. Oprócz dużych rozmiarów w naszej ofercie znajdują się również niewielkie stoliczki, które urozmaicą każdą aranżację. Sparkle to kolekcja multifunkcjonalnych mebli, które mogą służyć jako stoliki lub stołki. Swoim kształtem przypominają drogocenny kryształ, a dynamiczny wygląd tego stoliczka urozmaici proste aranżacje. Philippe Starck zaprojektował natomiast stoliczki będące uzupełnieniem linii Bubble Club- ich klubowy charakter będzie doskonale pasował do publicznych wnętrz. Sparkle, Bubble Club czy Jolly to tylko kilka najbardziej znanych propozycji niewielkich stolików znajdujących się w naszym asortymencie.