Jeszcze do niedawna nie mogliśmy wyobrazić sobie mebli z tworzyw sztucznych, które będą tak popularne. Kartell odczarowuje ten materiał i robi to w bardzo efektowny sposób! Włoskie sofy marki nie przypominają klasycznych mebli wypoczynkowych- firmie przyświecają przede wszystkim trzy hasła: innowacyjność, nowoczesność, piękno. Idee marki odnoszą się również do sof, które zaprojektowane zostały przez światowej sławy designerów.

Kartell od początku swojej działalności zaprasza do współpracy rozpoznawalnych projektantów, a każdy przedmiot ich pomysłu szybko osiąga sukces. Dla firmy niezwykłe sofy zaprojektowali już między innymi: Philippe Starck, Piero Lissoni czy Patricia Urquiola. W tej kategorii niezaprzeczalną gwiazdą jest Lissoni, na równi z uwielbianym przez wszystkich Starckiem.

Jak wyobrażamy sobie nowoczesny sofy? Na pewno nie są to klasyczne meble, chociaż swym kształtem mogą to takich nawiązywać. Kartell poszerza nasze horyzonty pokazując możliwości współczesnego designu. Najbardziej rewolucyjnym modelem jest sofa Uncle Jack zaprojektowana przez Philippe Starcka. Po raz kolejny ten niezwykły designer pokazuje nam, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a to co wydaje się być nierealne do urzeczywistnienia staje się dostępne dzięki ciężkiej pracy całego zespołu. Efektem jest obiekt mierzący niemal 2 metry i ważący aż do 30 kilogramów, wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Uncle Jack pokazuje też ducha naszego czasu- wysoka jakość łączy się z innowacjami materiałowymi i technologicznymi. Uncle Jack to sofa niezwykła nie tylko z powodu przełamania pewnej bariery technologicznej, ale jej wyjątkowość przejawia się także w jej wyglądzie. W pełni transparentny obiekt, proste linie, geometryczne kształty są wyrazem nowoczesnego stylu. Ta sofa będzie nie tylko uzupełnieniem aranżacji salonu, ale będzie równie doskonałym urozmaiceniem tarasu czy ogrodu.

Dla poszukujących sofy do salonu, Kartell posiada inną propozycję, która bliższa jest klasycznym rozwiązaniom miękkich mebli wypoczynkowych. Piero Lissoni jest autorem wygodnego modelu Pop Duo. Nowa wersja modularnej sofy Pop to trzyosobowy model z podwójną poduszką na siedzisku i bocznymi poduszkami, dzięki czemu jest bardziej miękka, przytulna i wygodna. Komfort zapewnia wypełnienie poduch z gęsiego pierza i puchu, a otacza je wyjątkowa tkanina składająca się z bawełny i wiskozy z domieszką lnu i jedwabiu. Siedzisko opiera się na transparentnych nogach, co sprawia, że wydaje się jakby ogromne poduchy unosiły się w powietrzu.

Kartell oprócz bardzo awangardowych modeli jak Uncle Jack Starcka czy z pozoru klasycznych jak Pop autorstwa Lissoni’ego, posiada również w swojej ofercie nowoczesne sofy, które sytuują się na granicy klasyki i nowoczesności. Patricia Urquiola stworzyła Foliage – wyjątkowy obiekt, charakteryzujący się niezwykle kobiecym i eleganckim designem. Siedzisko i oparcie nawiązuje swoim wyglądem do korony drzewa, a specyficznie ukształtowane nóżki imitują gałęzie. Inspiracje projektantki naturą są widoczne we wszystkich jej koncepcjach. Możliwość wyboru spośród jedenastu tkanin o dwóch fakturach oraz trzech opcji kolorystycznych nóżek pozwala uzyskać indywidualny charakter dopasowany do każdego wnętrza. Specjalnie dla segmentu kontraktowego sofa posiada możliwość personalizacji z wykorzystaniem tkaniny dostarczonej przez klienta.

W Kartell Flagstore w Łodzi proponujemy szeroką gamę ciekawych mebli wypoczynkowych, w wielu wariantach kolorystycznych. Jesteśmy pewni, że każdy pasjonat wzornictwa znajdzie odpowiedni model dla siebie, a my zawsze chętnie doradzimy, pokażemy różne możliwości i dołożymy wszelkich starań, aby każdy wyszedł z naszego salonu usatysfakcjonowany.