Ferruccio Laviani stworzył istną potęgę marki Kartell- ten słynny projektant odpowiedzialny jest w firmie za dział oświetlenia, którego produkty od lat plasują się na szczycie popularnych przedmiotów w świecie wzornictwa. Laviani studiował zarówno architekturę, jak i design w Mediolanie. Doskonale wyważa w swoich projektach dozę zabawy, nasycenia barwą i funkcjonalności. Wielki sukces odniosła jego lampa „Bourgie”, która dziś jest jednym ze znaków rozpoznawczych marki Kartell. To lampa zawierająca w sobie przewrotne połączenie nowoczesnego materiału z barokową stylistyką, przewijającą się w przepychu formy i bogatych zdobieniach. Laviani fascynuje się barwą i światłem, lubi bawić się w swoich projektach kolorem, ale też doskonale wie, gdzie przebiega granica, która pozwala zachować przedmiotom idealny balans między artystyczną fantazją a funkcjonalnością.

Jedną z popularniejszych lamp jest FL/Y autorstwa Laviani’ego, w której nazwie autor zawarł swoje inicjały! Jej forma opiera się na kształcie ściętej sfery, której płaszczyzna przecięcia znajduje się poniżej wysokości średnicy. Taki zabieg sprawił, że klosz lepiej skupia światło. Transparentny materiał nadaje jej lekkości, a lśniąca powierzchnia i kolorystyka przywołuje na myśl bańki mydlane unoszące się w powietrzu. Prosta forma, elegancka linia i swoisty minimalizm sprawiają, że lampa FL/Y doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji!

Najpopularniejszą lampą marki Kartell i stworzoną przez Laviani’ego jest wspomniana już „Bourgie”- również w naszym salonie plasuje się na szczycie listy naszych topowych produktów.

Perełka Feruccio Laviani’ego, która szybko zdobyła uznanie w świecie designu i stała się przedmiotem pożądanym przez każdego miłośnika nowoczesnego wzornictwa. Laviani udowodnił w tym projekcie, że zabawa kolorem i formą może prowadzić do stworzenia wyjątkowego, stylowego przedmiotu. Projektant pokazał w niej swoje możliwości i talent, ponieważ łatwo w takich swobodnych projektach otrzeć się o kicz.

Bourgie to niezwykła lampa, która jest całkowicie wykonana z przezroczystego lub barwionego w masie poliwęglanu. Z jednej strony uderza nas jej klasyka, bogactwo i przepych charakterystyczny dla barokowego stylu, którym inspirował się Laviani. Na przeciwległym biegunie natomiast jawi nam się jej styl, elegancja z nutką ironii, która obecna jest w każdym projekcie tego artysty. Lampa dostosowana jest do potrzeb współczesnych ludzi, którzy cenią sobie wygodę- dlatego też każdy może dowolnie wybrać wysokość według własnych upodobań oraz równie dowolnie ją zmienić zgodnie z przewidzianym użytkowaniem. Poszukując lampy do salonu warto rozważyć wybór modelu Bourgie!

Po sukcesie dużej lampy Taj, Laviani zdecydował się na zaprojektowanie mniejszej wersji lampki diodowej LED. Zmniejszenie skali popularnego modelu absolutnie nie spowodowało zatraceniem charakteru lampy Taj. Wersja mini jest praktyczna, funkcjonalna, również bardziej dyskretna.

Od starszej „siostry” odróżnia ją szersza paleta barw, spośród których można wybrać idealną kolorystykę dla siebie.

Ta pierwsza bezprzewodowa lampka, skonstruowana na zasadzie pryzmatu, od razu podbiła serca miłośników designu. Battery jest istnym diamentem działu oświetlenia marki Kartell. Abażur dzięki swojej zjawiskowej formie mieni się nawet w świetle dziennym. Battery doskonale sprawdzi się nie tylko w domach prywatnych, ale równie chętnie wybierana jest na rynek hotelarsko-gastronomiczny.

Klasyczne lampy wiszące marki Kartell to zjawiskowe przedmioty, które chętnie wybierane są do aranżacji nowoczesnych i klasycznych. Również lampa E’, która zachwyca z jednej strony prostotą, a z drugiej innowacyjnym materiałem i pięknymi kolorami.

Uzupełnieniem kolekcji jest kinkiet stworzony z klosza o tym samym kształcie.