Myśląc o marce Kartell od razu oczami wyobraźni widzimy stylowe krzesła- Masters oraz Louis Ghost to tylko jedne z modeli, które zyskały już status ikon designu i są rozpoznawalne na całym świecie. Do współpracy Kartell zaprasza cenionych designerów, którzy w swoich projektach wyrażają idee marki. Jedną z gwiazd firmy jest Philippe Starck, dzięki któremu Kartell odniósł globalny sukces.

Philippe Starck z wykształcenia jest projektantem przemysłowym, a sławę przyniosło mu łączenie w swoich pomysłach funkcjonalności i estetyki. Jeszcze niedawno design zarezerwowany był jedynie dla elit, w tym okresie Starck był pionierem nowej koncepcji- „democratic design”, która zakłada podnoszenie jakości obiektów przy równoczesnym obniżaniu ich cen. To co było niemożliwe, dzięki niemu stało się realne! Właśnie dzięki Starckowi dziś możemy cieszyć się pięknymi przedmiotami od najlepszych designerów w niewygórowanej cenie. Ponadto Starck to istny geniusz kreacyjny- projektował budynki, wnętrza, meble, a także obiekty luksusowe… Nie sposób wymienić wszystkich jego kreatywnych działań.

Starck we współpracy z marką Kartell stworzył między innymi krzesło Masters, które jest dziś ikoną designu, a w naszym salonie jest najchętniej wybieranym produktem w tej kategorii. Krzesła plastikowe nie mogą równać się z obiektami z poliwęglanu zaprojektowanymi przez Starcka, dlatego są tak chętnie wybierane przez entuzjastów naszej marki, która gwarantuje wysoką jakość i piękny wygląd!

„Masters” – jedno z najbardziej rozpoznawalnych krzeseł marki Kartell. Philippe Starck złożył tym projektem hołd trzem innym klasykom światowego designu: „Serie 7” Arne Jacobsena, „Tulip Armchair” Aero Saarinena i „Eiffel Chair” Charlesa Eamesa. Twórcza interpretacja Starcka zaowocowała krzesłem-hybrydą, która charakteryzuje się prawdziwą fuzją stylów. Przeplatanie się rozpoznawalnych form w jednym modelu zyskało szczere uznanie wśród krytyków i pasjonatów wzornictwa.

Philippe Starck wszechstronnością swoich projektów i szerokimi źródłami inspiracji zabiera nas w podróż w czasie. W jednej koncepcji przeplata się przeszłość i teraźniejszość- barokowy styl rodem z dworu Ludwika XV wraz z transparentnym tworzywem sztucznym stanowią ciekawą grę i niebanalną formę.

Dzięki temu projektowi „duch” króla Francji jest obecny w dzisiejszych czasach. Starck zastosował w swoim pomyśle pewną dozę ironii, nie przekraczając jednak cienkiej granicy pomiędzy designem a kiczem. Połączenie tradycji z nowoczesnością często jest obecne w przedmiotach Kartella, ale to właśnie Starckowi udało się zaprojektować krzesło na miarę naszych czasów, które jest niezwykle nowoczesne, ale także ponadczasowe.

Ponadto model Louis Ghost to najodważniejszy przykład użycia jednej, wtryskowej formy poliwęglanu. Innowacyjny materiał i technologia pozwoliły uzyskać krzesło, które jest nie tylko wyjątkowe pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym- jest odporne na uderzenia i wpływ czynników atmosferycznych.

Uniwersalność tego modelu sprawia, że będzie idealny w każdej aranżacji wnętrz prywatnych oraz miejsc publicznych, jak hotele czy restauracje.

Niebywały sukces krzesła Louis Ghost doprowadził do powstania całej rodziny przedmiotów z transparentnego materiału. Model Victoria stylistycznie nawiązuje do swojego poprzednika. Jest jego wysmukloną, bardziej kobiecą wersją.

Model Victoria Ghost sprawdzi się jako krzesła do jadalni. Na pewno urozmaicą każde wnętrze, dodając aranżacji odrobiny ironii i nutkę elegancji we francuskim stylu.

To pierwsze na świecie, całkowicie przezroczyste krzesło, wykonane z jednej formy poliwęglanu. Ten rewolucyjny model zaprojektował geniusz designu Philippe Starck w 1999 roku. La Marie łączy w sobie prostotę i odporną strukturę z lekkim wyglądem.

Oprócz wersji transparentnej, model La Marie jest też dostępny w czterech innych kolorach.

Ten bestseller zaprojektowany przez Starcka pokazał, że to, co pozornie wydaje się być niemożliwym do osiągnięcia, można uzyskać ciężką pracą i poświęconym czasem.

Kartell oferuje swoim klientom włoskie krzesła do jadalni, do kuchni oraz do przestrzeni publicznych, zarówno do użytku wewnątrz oraz na zewnątrz. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z propozycjami marki w naszym salonie!