Włoskie fotele marki Kartell to kwintesencja elegancki i gwarancja najwyższej jakości. Obiekty wykorzystujące tworzywa sztuczne zapewniają trwałość, solidną konstrukcję i często również odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Natomiast rozpoznawalni na całym świecie projektanci zadbali o to, aby produkty z tej kategorii wyróżniały się nowoczesnym designem.

W swojej ofercie Kartell posiada fotele ogrodowe, które uświetnią każdą zewnętrzną przestrzeń i z powodzeniem mogą służyć jako meble wypoczynkowe na tarasie lub urozmaicą przestrzeń przy basenie czy strefę relaksu w hotelu. Wyjątkowym fotelem przeznaczonym do użytku zewnętrznego jest model Uncle Jim autorstwa Phillipe Starcka. Wykonany został w technice odlewu metodą wtryskową, co jest efektem dążenia do coraz nowszych rozwiązań technologicznych. Ten mebel był zapowiedzią innego projektu Starcka z kolekcji AUNTS&UNCLES, czyli sofy Uncle Jack, która jest uzupełnieniem fotela. Uncle Jim to współczesna interpretacja tradycyjnego fotela. Klasyczny wzór został unowocześniony materiałem, jakiego użyto do jego stworzenia- transparentnym poliwęglanem. Sam projektant mówił, że cała kolekcja AUNTS&UNCLES to unowocześniona, minimalistyczna wersja foteli, w których zasiadali niegdyś krewni Starcka. Sama nazwa tych obiektów budzi już w nas pozytywne emocje.

Innym modelem, który doskonale sprawdzi się w przestrzeni zewnętrznej, jest fotel Magic Hole. Philippe Starck oraz Eugeni Quitllet stworzyli mebel wygodny, lekki i odporny na uderzenia. Minimalistyczny kształt i stonowane kolory przełamuje mocny akcent kolorystyczny w postaci zielonej lub pomarańczowej „kieszeni”. Uzupełnieniem kolekcji jest sofa Magic Hole.

Kartell stworzył również kolekcję, która zawiera biurowe fotele obrotowe, wychodząc naprzeciw pracownikom. Spoon Chair wyróżnia się ciekawym wyglądem i posiada wysokie zalety technologiczne. Będzie doskonałym rozwiązaniem do aranżacji hotelowo-pracowniczych. Inną propozycją jest model Maui- zachwyca nas jego elegancka linia wraz ze stonowanymi kolorami. Ten obrotowy fotel jest też bardzo wygodny, dzięki czemu może zapewnić lepszy komfort pracy. Maui zaspokoi specjalne wymagania wnętrz użyteczności publicznej, takich jak biura, poczekalnie, sale konferencyjne, ale także sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych.

Nowoczesne fotele marki Kartell to również awangardowe rozwiązania, które spełnią wymagania nawet największych pasjonatów wzornictwa i nowości technologicznych. Maarten van Severen stworzył szezlong LCP, który wykonany jest z jednej formy przezroczystego metakrylanu. Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwoliło na uzyskanie elastyczności charakterystycznej dla szezlongu z zachowaniem formalnej prostoty. Zachwyci znawców designu, minimalistów i ludzi, którzy cenią sobie zarówno wygodę i estetykę.

Patricia Urquiola, znana ze swoich inspiracji naturą, dla Kartella stworzyła wyjątkowy fotel Foliage. Ten wygodny mebel wypoczynkowy zachwyca swoim kobiecym i eleganckim charakterem. Z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom stylu glamour. Sprawdzi się jako fotel w salonie, w sypialni oraz przy toaletce. Lekka forma siedziska z poszyciem z tkaniny przywołująca na myśl obraz korony drzewa wspiera się na korpusie z polakierowanego metalu. Nawiązując do organicznych kształtów projektantka stworzyła model na bardzo wysokim poziomie estetycznym, który podbija światowy rynek meblarski. Możliwość wyboru spośród jedenastu tkanin o dwóch fakturach oraz trzech opcji kolorystycznych nóżek pozwala uzyskać indywidualny charakter dopasowany do każdego wnętrza. W kolekcji Foliage znajduje się również wygodna sofa.